Jeg har nok ingen kilder å henvise til nei og det er nok fordi ikke skjer, men det er absolutt teoretisk mulig. Det er tenkelig at det kan skje i en øy (egnet habitat omgitt av uegnet habitat) hvor det bare finnes to typer bytte og et rovdyr (ulv) og rovdyret switcher mellom disse byttedyrene, da ville rovdyret kunne få bestandene til å svinge rundt en likevekt.. søkt men mulig.
Liker egentlig ikke ulvebatten, for mye følelser hos folk, men leger vi vekk følelser og bare ser på økologiske og etiske argument ja da er det jo ingen tvil. La ulven få være i fred.
Biolog1226
Kipos,
Og teoretisk sett, hvis ulven kunne fly osv:) ... Poenget mitt var at ulven ikke regulerer hjortedyrbestander, og at dette ofte misforståes. Hva ulven KUNNE HA gjort, er ikke så relevant synes jeg, men jeg forstår poenget ditt!
-H
Deltaker149
Meld dere inn i "Foreningen Våre Rovdyr"!!! Ja til ulv (hvis det er noen igjen....)